Firma Hajduk Warzywnictwo uprawia warzywa na ponad 260 hektarach ziemi. Pola uprawne położone są na terenach nieskażonych, co jest jednym z kluczowych czynników w zapewnieniu najwyższej jakości upraw. Są to tereny Natura 2000, a więc obszary objęte ochroną przyrody, mającą na celu zachowanie określonych typów siedlisk przyrodniczych oraz występujących w danym obszarze gatunków roślin i zwierząt, jednak z możliwością prowadzenia produkcji rolnej. Prowadzimy racjonalne sposoby gospodarowania, stosujemy w techniki i technologie przyjazne środowisku, przyczyniające się do zachowania i poprawy stanu bioróżnorodności.

Wysoka kultura gleby i dobre doświadczenie agrotechniczne pozwala na uprawę takich warzyw jak: sałata lodowa, cebula, marchew, cykoria, buraczek czerwony. Bazujemy głównie na odmianach mieszańcowych firm europejskich, o dobrych walorach smakowych i długiej trwałości przechowalniczej. System GLOBALGAP pozwala nam w pełni kontrolować pochodzenie naszych warzyw, od nasion poprzez uprawę na polach aż do procesu przechowania.

Wszystkie nasze pola są nawadniane. Wykorzystujemy nowe technologie, między innymi system deszczowni frontalnej. Do naszej dyspozycji pozostaje nowoczesny park maszynowy, dzięki któremu terminowo realizujemy wszystkie zabiegi agrotechniczne. Monitorujemy nasze uprawy wykorzystując nowoczesne stacje meteorologiczne oraz wykorzystujemy system GPS w zabiegach uprawowych. Stosowanie precyzyjnego nawożenia GPS pozwala na optymalizację plonów oraz zachowanie równowagi biologicznej. Prowadzimy pełne zapisy wykonywanych zabiegów. Ponadto, badamy warzywa w celu sprawdzenia zawartości pestycydów i metali ciężkich. Kilka razy do roku badaniu podajemy także wodę, używaną do nawadniania plantacji.

Zbiory warzyw odbywają się w okresie od maja do października każdego roku. Nasze doświadczenie, pokora wobec Natury oraz profesjonalizm w uprawie dają Państwu gwarancję, jakości naszych warzyw.


Additional information